Program


Performance – 05.08.2017


Miejsce – pasaż Schillera

Godzina – 19:30


Przeniesienie sztuk teatralnych w ogólnodostępną, otwartą przestrzeń miejską. Spektakl złożony z miniatur teatralnych, czyli krótkich form improwizacyjnych, dynamicznych i nieprzewidywalnych, a co najważniejsze pełnych humoru i energii. Wystąpi Impro Atak! – zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków zajmujących się improwizacją teatralną. Od ponad dwóch lat jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i zespołu wzajemnie się napędzają. Występują na terenie całego kraju, na stałe współpracują z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Popularność grupy rośnie z występu na występ.
Do tej pory obejrzało ich improwizacje już ponad 30 000 osób.

Czytaj więcej… »


Street Art – 12.08.2017


Miejsce – pasaż Schillera

Godzina – 12:00 – 20:00


Połączenie malarstwa z tworzeniem instalacji przestrzennej, a jednocześnie okazja do prezentacji utalentowanych łódzkich twórców. Forma
ma także porwać samych mieszkańców do wyrażania swojej ekspresji w przestrzeni miejskiej.


Dance Battle – 19.08.2017


Miejsce – pasaż Schillera

Godzina – 16:00Jedyna w swoim rodzaju roztańczona PACZKA Centrum Artystyczne odwiedzi Pasaże Sztuki. Rezultatem odwiedzin będzie wybuchowa Bitwa Taneczna.
Bitwa taneczna 1 vs 1 dla osób w wieku 10-30 lat. Główna wygrana 500 zł!

Czytaj więcej… »


Music impressions – 19.08.2017


Miejsce – pasaż Schillera

Godzina – 20:00


Subtelny klimat w nowoczesnej, eksperymentalno – elektronicznej odsłonie śpiewu i gry do tekstów Haliny Poświatowskiej. Usłyszymy wiersze poetki oraz piękne i liryczne kompozycje w nowych aranżacjach wokalisty i aktora teatralnych inscenizacji muzycznych.
Janusz Radek w projekcie „Poświatowska/Radek” bierze na warsztat, nie tylko pełne namiętności utwory, ale także wiersze filozoficzne – z jednej strony stawiające wiele pytań, z drugiej próbujące wyjaśnić rzeczywistość, z jaką przyszło się mierzyć młodej poetce. Poza nowymi kompozycjami w recitalu można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: Kiedy U-Kochanie, Sheila, Czekam Wytrwale, czy Dobro. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne, choć nastrojowe brzmienia. Wokalista podczas koncertu gra również na instrumentach klawiszowych, wspomagany przez znanego m.in.: z zespołu Pudelsi, pianistę młodego pokolenia – Adama Drzewieckiego.

Czytaj więcej… »